22. Laihian ajo 19.08.2012

M-10  10 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Tommi Huhtasaari Kauhajoen Karhu 19:39.5
     
N-12  10 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
Noora Hakamaa Kauhajoen Karhu DNS
     
M-12  10 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Tuomas Kuusikoski Tampereen Pyörä-Pojat 18:06.7
2 Lasse Hietaoja Porin Tarmo 18:18.9
3 Ville Lampiselkä Kälviän Tarmo 19:45.9
     
N-40  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Anu Pörsti Porin Pyörä-Karhut 39:40.1
     
M-80  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Teuvo Louhivuori Tampereen Pyörä-Union 42:00.9
2 Henrik Anthoni IF Sibbo Vargarna 56:29.2
     
M-75  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Kauko Aalto Jurvan Voima 36:18.9
2 Bror Westerberg Pyöräilyseura Zeus 36:46.5
3 Kyösti Myyryläinen Tampereen Pyörä-Union 36:57.8
4 Raimo Simola Pyörä-68 39:10.7
5 Markku Puskala Jurvan Urheilijat 53:47.4
     
M-70  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Reijo Munne Kouvolan Pyöräilijät 35:01.6
2 Kalevi Varhensalo Porin Pyörä-Karhut 39:30.8
3 Sauli Uusi-Kokko Kauhajoen Karhu 43:04.9
     
M-65  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Timo Hirvonen Pyöräilyseura Zeus 31:00.5
2 Seppo Hovi Tampereen Pyörä-Union 33:32.5
3 Markku Tulkki Säkylän Yritys 35:12.0
4 Esa Vainionpää Kauhajoen Karhu 36:01.4
5 Tenho Hätönen Piikkiön Kehitys 36:13.1
6 Taisto Candolin Porin Pyörä-Karhut 38:31.4
7 Klaus Vuorinen Piikkiön Kehitys 39:53.2
     
M-60  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Jaakko Tanskanen Cycle Club Helsinki 29:45.8
2 Matti Tanttu Cycle Club Helsinki 30:47.8
3 Kari Vaara Jyväskylän Pyöräilyseura 31:27.4
4 Jorma Vuorinen Säkylän Yritys 31:32.5
5 Eino Lipponen Pyörä-68 33:43.4
     
N-14  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Viivi Puskala Nishiki Racing Women 34:20.2
2 Ella Mäki-Jouppila Seinäjoen Pyörä-Pojat 56 36:27.9
Petra Rautiainen Nishiki Racing Women DNS
Riia Hakamaa Kauhajoen Karhu DNS
     
M-14  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Tomi Santasalo Porin Tarmo 35:15.1
2 Juho Kuusikoski Tampereen Pyörä-Pojat 35:30.6
Jimi Lång Tampereen Pyörä-Pojat DNS
     
N-16  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Pauliina Niemelä Seinäjoen Pyörä-Pojat-56 32:43.2
2 Tiina Rinne Kauhajoen Karhu 36:54.0
     
M-16  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Teemu Huhtasaari Kauhajoen Karhu 32:43.6
2 Jesse Huhtasaari Kauhajoen Karhu 32:49.9
     
N-18  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Laura Vainionpää Kauhajoen Karhu 37:58.2
     
N-30  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Elina Selin Tampereen Pyörä-Pojat 35:02.4
     
N-50  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Aino Laurio Nishiki Racing Women 32:38.8
     
NAISET  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Miimu Paavola Tampereen Pyörä-Pojat 34:11.2
2 Taija Laitala Jurvan Urheilijat 34:27.2
3 Katri Lehtonen Koiviston Isku 35:44.3
     
M-18  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Arno Hämäläinen Ounaksen Pyörä-Pojat 29:22.8
2 Oskari Vainionpää Kauhajoen Karhu 29:28.6
3 Hiski Kanerva CycleCenterTeam 30:00.6
     
M-50  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Harry Riddar Närpes Kraft Cykelförening 27:56.5
2 Bertel Niemi Länsi-Uudenmaan Pyöräilijät -82 28:31.1
3 Stig-Erik Vikars Närpes Kraft Cykelförening 29:14.4
4 Pekka Hartikka Oulun Triathlon & Cycling 30:04.8
5 Harri Hautala Länsi-Uudenmaan Pyöräilijät -82 30:23.0
6 Pertti Mörö Tampereen Pyörä-Union 31:10.0
7 Ilkka Iivonen Närpes Kraft Cykelförening 31:16.8
8 Jukka Mäentaus Säkylän Yritys 31:26.5
9 Markku Hämäläinen Ounaksen Pyörä-Pojat 32:57.1
10 Per-Ole Ek Närpes Kraft Cykelförening 33:55.6
Raimo Muhonen Wasa Velocity DNS
     
M-40  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Janne Elkala CC Tailwind 28:09.5
2 Hannu Liekola Kouvolan Pyöräilijät 28:25.7
3 Juha Latvala Wasa Velocity 29:17.3
4 Jari-Pekka Huippula Tampereen Pyörä-Union 29:21.0
5 Raimo Taavitsainen Cycle Club Helsinki 29:31.0
6 Janne Vanhala Gamlakarleby Idrottförening 29:54.8
7 Mika Suosalo Kauhajoen Karhu 30:19.0
8 Janne Varala Jurvan Voima 30:53.0
Pertti-Tapio Mäkelä Pyörä-68 DNS
     
M-30  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Patrick Leo Tampereen Pyörä-Union 30:18.6
     
M-KILPA  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Petter Matsson Nykarleby Cykelclubb 27:54.1
2 Kari Pajanne Idrottsklubben -32 28:23.4
3 Ilkka Korhonen Sala-Gym Lehtikangas 28:46.9
4 Ilkka Varis Rauman Seudun Pyöräilijät 28:47.7
5 Tommi Nieminen Idrottsklubben -32 28:52.9
6 Mikko Laukkala Turun Urheiluliitto 28:55.2
7 Martin Ek Nykarleby Cykelclubb 29:15.4
8 Matti Priha Cycle Club Helsinki 29:36.6
Jari Lampi Seinäjoen Pyörä-Pojat 56 DNS
     
M-ELITE  20 km     
Sij Nimi Seura Loppuaika
1 Tommi Martikainen Chebici-Isku 25:53.2
2 Jarmo Rissanen Kuopion Soutajat 26:09.9
3 Hannu Onnela Tampereen Pyörä-Union 26:15.9
4 Jan Elmgren Cycle Club Helsinki 26:48.7
5 Jussi Nummikko CC Tailwind 26:50.5
6 Jarkko Niemi Chebisi-Isku 27:02.4
7 Kreu Maisniemi Cycle Club Helsinki 27:06.0
8 Juho Pitkänen Kuopion Pyöräilyseura 27:25.7
9 Tony Stoor Nykarleby Cykelclubb 27:46.6
10 Jaakko Toppari Nykarleby Cykelclubb 28:02.5
11 Antero Salvanto Cycle Center Team 28:06.6
12 Kari Holma Chebici-Isku 28:46.4
13 Janne Suokas Chebici-Isku 28:50.0
14 Joonas Haapala Chebici-Isku 30:39.1
Timo Häkkinen Kruunukatto Cycling Team DNS
Olli Koski Kälviän Tarmo DNS